Rímske roletky

Rímske roletky sú veľmi elegantné a vhodné riešenie do domov, bytov, ale i do kaviarni a reštaurácii, kde dodajú interiéru príjemnú atmosféru. Štýlové a dekoratívne rímske roletky sú ďalším doplnkom k oknám, ktorú firma Blažej Jacko ponúka svojím zákazníkom. Ich vyťahovaním od spodku sa vytvárajú pravidelné záhyby, ktoré esteticky ešte väčšmi interiér zútulňujú. Rímsku roletku ovládame retiazkou, ktorá je umiestnená na jej boku, a ktorá umožňuje zastavenie v akejkoľvek polohe a regulovať tak mieru zatemnenia v interiéri.

rimske_roletky_06rimske_roletky_05rimske_roletky_04rimske_roletky_03rimske_roletky_01rimske_roletky_02

Návod na požívanie a údržbu:

Veľkou výhodou rímskych roletiek je ľahká údržba. Látka je pripevnená ku hliníkovému profilu pomocou suchého zipsu, čo umožňuje ich ľahké odopnutie. Naviac materiály, z ktorých sú vyrobené sa môžu prať ako bežné závesy. Odopnutím od suchého zipsu roletku perieme pri teplote 30 stupňov.

Návod na zameranie:

V prípade že umiestňujete dve alebo viac roletiek k sebe, je treba medzi nimi nechať aspoň 1,5 až 2 cm medzeru (látka roletky je mäkká a nedrží tak presne tvar ako žalúzia). Majte na pamäti, že roletka vytvára pravidelné záhyby a potrebuje dostatok miesta, aby ste mohli okno otvárať (pri hornom profile roletka zostane naskladaná vo výške 22 cm). Pri určitej výške roletky je potrebné rátať, že vytvárané záhyby na roletke majú určitú hrúbku. Preto teda treba pri montáži vyskúšať ako ďaleko je od otvoru roletka umiestnená.

Návod na montáž:

Najprv si presne vymerajte miesto, kam pripevníte konzoly- tieto sú spolu so skrutkami súčasťou balenia. Potom priloženými skrutkami pripevnite univerzálne konzoly (buď do stropu, alebo do steny- podľa toho kam chcete roletku upevniť). Do stropu, alebo steny je potrebné použiť hmoždinky- tieto súčasťou balenia nie sú. Látku dajte dole zo suchého zipsu a profil pripevnite do pripravených konzol. Každú konzolu zaistite páčkou.

Site Login